d
Follow us
  >  Bez kategorii   >  Pomnik prezydenta Sopotu z błota i piachu

Pomnik prezydenta Sopotu z błota i piachu

Kiedy widzę wpisy prezydenta dotyczące odpiaszczania łachy przy sopockiej marinie, przypomina mi się cytat z Kiesiela, który można tak trawestować: prezydent Karnowski jest jak socjalizm, stwarza problemy po to, żeby później dzielnie stawiać im czoła.

Prezydent zbudował marinę za kilkadziesiąt milionów złotych. Stworzył miejsce do cumowania dla bogaczy, część z nich to jego koledzy. Ignorował alarmujące doniesienia naukowców, którzy przewidywali, że taka lokalizacja będzie skutkowała problemami.

Efekt?

Setki tysięcy złotych z budżetu miasta wywalane dosłownie w błoto każdego roku, żeby oczyścić miejsce. To jest finansowe dożywocie dla miasta Sopot.

Ale prezydent Jacek Karnowski, który kiedyś był znany z umiejętności propagandowych i tak stara się pokazać tę dramatycznie nietrafioną decyzję jako „fajną” i wartościową dla mieszkańców. W jego opiniach rura, która szpeci plażę, to nietypowe miejsce do siedzenia. Hałdy piachu to sopockie góry.

Można i tak.

Ale fakty są inne. Marina prezydenta Sopotu to koszt kilkuset tysięcy złotych rocznie przy braku konkretnych korzyści dla mieszkańców.

Każdy polityk buduje pomnik swoimi decyzjami. Ten konkretny buduje go w piachu i błocie.
Wydając na to krocie.

Comments

 • Gabi

  29 kwietnia 2021

  Zapytajmy, czy decyzję o budowie tej inwestycji prezydent Sopotu podjął bez uzgodnienia z RMS? Czy budowa mariny ruszyła na mocy uchwały tej rady? Jeśli jest to samowolka budowlana, sprawę powinien rozstrzygnąć sąd. I tyle:) Jak dotąd nie słyszałam o jakimkolwiek pozwie, chociaż sprawa ciągnie się od dawna.

  Reply
 • Karo

  29 kwietnia 2021

  Mieszkam w Sopocie od kilkunastu lat i naprawde nie rozumiem, jak można tak negatywnie oceniać istnienie mariny? To nie jest tylko marina dla bogaczy – proszę spojrzeć na dzieciaki na optymistach, regularne regaty organizowane przez bodajże yacht Club Sopot, często chodzę na molo dla przyjemności i to bardzo miłe dla oka, spojrzenie na jachty, ludzi kręcących się wokół, przykro, że obrywa się tak fajnemu miejscu ze względu na swoje upodobania bądź nieupodobania ludzi..

  Reply
 • jann

  30 kwietnia 2021

  A ty koleś zasłużyłeś sobie na pomnik z gówna.

  Reply

Zostaw komentarz