d
Follow us
  >  Bez kategorii   >  “Otwórzmy szlaban na ul. Reja” – złożyłem projekt do BO

“Otwórzmy szlaban na ul. Reja” – złożyłem projekt do BO

“Otwórzmy szlaban na ul. Reja” – to nazwa projektu, który na prośbę działkowców zgłosiłem właśnie do Budżetu Obywatelskiego.

W 2021 roku na ulicy Reja stanął szlaban uniemożliwiający dojazd działkowcom do ogródków. Dla wielu seniorów, to bardzo kłopotliwa i trudna sytuacja. Żeby szlaban mógł zostać otwarty, Sopot musi wydzierżawić ul. Reja od Lasów Państwowych. To koszt 34 tys. rocznie. I tej kwoty właściwie dotyczy projekt.
W tle całej historii są partyjne spory i kłótnie, ale pomyślałem, że jeśli pokażemy władzy, że żądamy kompromisu, to może prezydent i lasy trochę się ogarną i dogadają dla dobra działkowców. Jakoś mam przeczucie, że projekt nie przejdzie etapu weryfikacji, ale obym się mylił. Tak czy inaczej to kolejny sygnał, że ludzie mają dosyć kłótni i chcą dojazdu do działek.
Projekt ma również na celu udowodnienie, że tak naprawdę prezydentowi Sopotu nie chodzi o oszczędności w budżecie, a wyłącznie o podsycanie konfliktu z Lasami Państwowymi rządzonymi przez PiS. Dla prezydenta od samego początku jest to kolejny front (a właściwie “froncik”), którym może się chwalić kolegom w Warszawie. Pokazuje, że wciąż jest w grze, bo antyrządowe deklaracje, to jedyne co ma do zaoferowania. Innych inicjatyw prezydenckich w Sopocie jest jak na lekarstwo, zresztą są one nieciekawe dla mainstreamu więc po co się wysilać.
Jeśli prezydent Jacek Karnowski będzie miał odwagę, to nie odrzuci mojego pomysłu na etapie weryfikacji i zostanie on poddany glosowaniu sopocian. Jestem bardzo ciekawy czy tak istotnie się stanie.

Zostaw komentarz