d
Follow us
  >  Bez kategorii   >  Dwóch osiłków zamiast Dwóch Teatrów.

Dwóch osiłków zamiast Dwóch Teatrów.

Konsekwencja jest kluczem do budowania wizerunku, szerzej kluczem do sukcesu. Muszę zatem pochwalić prezydenta Sopotu za konsekwencję. Jak się dowiadujemy, już niebawem czeka nas wielkie wydarzenie kulturalno-sportowe, czyli pojedynek siłaczy. (tu szczegóły: https://esopot.pl/pl/13_sport/9039_pudzianowski-i-juras-na-molo-wielkie-wydarzenia-wracaja-do-sopotu-i-ergo-areny.html).

Prezydent konsekwentnie rozmienia na drobne wizerunek Sopotu – kurortu z klasą.

Wydarzenie samo w sobie nie jest oczywiście niczym złym. Od wieków gawiedź lubi się przyglądać takim scenom, a występujący na arenie spełniają potrzebę obserwowania, uczestniczenia w igrzyskach. Pewnie, gdyby naszemu prezydentowi przyszło rządzić kilkanaście dekad wcześniej, mielibyśmy możliwość oglądania „baby z brodą” i żonglujących karłów w obwoźnym cyrku wędrującym po małych miasteczkach. Na szczęście takie zjawiska przeminęły bezpowrotnie wraz upływem czasu, co oszczędzi nam zakłopotania.

Raz jeszcze podkreślam, wydarzenia jak to opisywane, nie są niczym złym. Ale w kontekście informacji o wycofaniu się z miasta festiwalu Dwa Teatry dowodzą, że z wizją prezydenta naprawdę nie jest najlepiej. Nie można wymagać, że do Sopotu będą przyjeżdżali turyści, których oczekujemy, jeśli oferta opiera się na masowej rozrywce. Jeśli nie ma dużych wydarzeń promujących kulturę wysoką lub przynajmniej ciut wysoką.

Co trzeba zrobić, żebyśmy nie musieli wzruszać ze zdziwieniem ramionami?

  1. Pracować na ofertą wydarzeń kulturalnych z wyprzedzeniem.
  2. Współpracować z artystami, nie traktować ich jak petentów.
  3. Mądrze dobierać wydarzenia do charakteru miasta jaki chcemy zachować lub raczej odbudować.
  4. Koncentrować się na mieście, na mieszkańcach i ich oczekiwaniach.
  5. Wiązać ze sobą proste fakty jak taki, że jeśli oferujemy proste rozrywki, to w konsekwencji nie możemy oczekiwać turystów, którzy zapewnialiby nie tylko zapełnienie kasy miejskiej, ale również satysfakcję mieszkańców.

 

 

Zostaw komentarz